Quicksilver

Quicksilver 1.0

Wszystko na skinienie palca

Ciągłe klikanie i przełączanie okien bywa męczące. Quicksilver pozwala wykonać wiele czynności o szybciej i bez odrywania rąk od klawiatury. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Przyspiesza pracę
  • Ułatwia wiele czynności

Wady

  • Potrzeba czasu by nauczyć się z niego efektywnie korzystać
  • Długo się uruchamia

Doskonały
9

Ciągłe klikanie i przełączanie okien bywa męczące. Quicksilver pozwala wykonać wiele czynności o szybciej i bez odrywania rąk od klawiatury.

Quicksilver może uruchamiać się przy starcie systemu. Wywołuje się go za pomocą skrótu klawiaturowego, który należy wybrać po instalacji. Po jego naciśnięciu pojawia się okienko, w które można wpisać nazwę programu, pliku lub czegokolwiek innego. Z wybranym obiektem można zrobić praktycznie wszystko. Skasować, otworzyć, przenieść, skopiować, wysłać na serwer. Jeśli zachodzi taka potrzeba, okno rozszerza się pokazując dodatkowe opcje.

Programem steruje się tylko i wyłącznie za pomocą klawiatury. Minimalizuje to potrzebę używania myszki. Nie trzeba odrywać rąk od klawiatury, aby otworzyć program ukryty w zakamarkach katalogu z aplikacjami. Quicksilver doskonale sprawdza się w sterowaniu iTunes, wysyłaniu plików pocztą i ogromnej ilości innych zadań.

Niestety, aby nauczyć się z niego szybko i skutecznie korzystać potrzeba dłuższej chwili. Przebrnięcie przez ustawienia Quicksilver nie jest łatwe, ale czas poświęcony na konfigurację zwraca się z nawiązką. Warto także przyjrzeć się liście dostępnych wtyczek, mogą okazać się bardzo pomocne.

Quicksilver to jeden z najbardziej użytecznych programów jakie wymyślono. Z czasem stanie się przedłużeniem Twojej ręki.

Zmiany

  • Dodawanie najczęściej używanych plików i folderów do katalogu za pomocą funkcji Add To Catalog
  • Synonimy: możliwość tworzenia alternatywnych nazw dla elementów
  • Poprawione AppleScript Action
  • Funkcje Recent Command i Last Command teraz działają poprawnie

Najczęściej pobierane Programy narzędziowe na Mac

Więcej
Quicksilver

Download

Quicksilver 1.0